Ви є тут

Технології захисту навколишнього середовища (Експлуатація апаратури контролю навколишнього природного середовища)

У 2001 році коледж розпочав підготовку студентів за спеціальністю «Експлуатація апаратури контролю навколишнього природного середовища». Перший випуск техніків-операторів електронного устаткування відбувся у червні 2004 року. З 1 вересня 2016 року спеціальність має назву «Технології захисту навколишнього середовища».

Метою підготовки майбутніх екологів є формування у студентів розуміння того, що природа – невід’ємна частина життя, яка потребує захисту людини. Підготовка грамотного, професійно компетентного спеціаліста-еколога – це опанування студентами значного обсягу знань з дисциплін, які дають змогу зрозуміти й полюбити екологію – глобальну науку про виживання людства. Вона вимагає знання хімії, біології, основ екологічного моніторингу, радіологічного контролю та захисту, економіки природокористування, природоохоронних споруд та їх автоматизації, сталого розвитку суспільства та інших фундаментальних і прикладних дисциплін.

Під час навчання студенти цієї спеціальності набувають компетенції щодо розроблення комп’ютерних систем екологічного моніторингу, оцінок екологічного ризику та створення оптимальних форм управління екологічною безпекою через застосування сучасних технологій захисту і відновлення довкілля. Затребуваність фахівців обумовлена тим, що будь-який проект повинен бути екологічно безпечним, що визначається державною експертизою виробничого проекту «Оцінка впливу на навколишнє середовище».

Місцями виробничих практик та працевлаштування випускників є організації і підрозділи Міністерства екології, Міністерства надзвичайних ситуацій, науково-дослідні інститути екологічного профілю, державні органи екологічної експертизи проектів, державні інспекції нагляду і захисту навколишнього середовища, відділи виконавчої влади з раціонального використання природних і рекреаційних ресурсів та забезпечення безпеки життєдіяльності населення, промислові підприємства всіх форм власності, насамперед, ПрАТ АК «Київводоканал», ЗАТ «Украналітприлад».


Екологічна ситуація в нашій країні погіршується щороку. Шкідливі викиди в атмосферу, гідросферу та літосферу зростають все більше та більше. Запровадження безвідходного виробництва, покращення систем очищення стає нагальною проблемою сьогодення.

Якщо Вам не байдужа ця тема, то вашу увагу має привернути саме ця спеціальність.

За час навчання ви маєте змогу отримати не лише теоретичні, а й практичні знання. Всі вимірюючі прилади та системи контролю стануть для вас давніми знайомими. Свої знання та навички ви зможете перевірити під час практики на найбільших підприємствах міста та країни, зокрема таких, як: АК «Київводоканал», «Київгаз», «Київобленрго», Київський метрополітен, «Київпвстранс» тощо.

Особливістю даного навчального закладу, на мою думку, є те, що теоретичні знання, які ми отримали на лекціях, не мають розбіжностей з дійсністю на практиці. В цьому я переконалась на власному досвіді, бо вже декілька років працюю за спеціальністю.

Педагогічний колектив коледжу з відданістю ставиться до своєї роботи. Усі викладачі, від викладача історії до викладача автоматичних систем регулювання, – майстри своєї справи, які поважають студентів і з великим натхненням та старанністю доносять знання майбутнім спеціалістам.

Звичайно, навчання – це не розвага, потрібно вивчити чимало фундаментальних, загальних, спеціальних дисциплін, навчитися не тільки розробляти графічні проекти, а й правильно їх читати, проводити розрахунки та оптимізацію процесів з застосуванням нових технологій та комп'ютерної техніки.

Дипломний проект – це не просто розроблені вами системи та підрахунки. Це насправді існуючий об'єкт автоматизації, що функціонує в повній мірі. В цьому ви зможете переконатися під час роботи за спеціальністю по закінченню коледжу. До речі, робочими місцями випускники забезпечуються. Тож, ласкаво просимо Вас у світ вимірювань та контролю!

З повагою,

Випускниця коледжу 2007 року Швидка Катерина